Miért fontos a légkondi tisztítása?
A légkondi hőcserélőinek tisztítása rendkívül fontos, hiszen a klímaberendezés kültéri és beltéri egysége, illetve a teljes rendszer ki van téve az időjárásnak és a különböző szennyeződéseknek. A légkondicionáló hőcserélőjén a kül és beltéren is jelentős károkat okozhat a megtelepedett szennyeződés. A kültéri egységen rontja klímaberendezésünk hatásfokát, megakadályozza a klíma megfelelő hőleadásást és ezáltal a kompresszort megterhelve jelentősen lerövidíti a klíma élettartamát is.
A szennyezett kültéri hőcserélő az áramfogyasztását is megnöveli a berendezésnek, hiszen sokkal több elektromos áramfelvétellel lesz képes a működését ellátni. A beltéri egységen a beszívott házipor, pollenek, lebegő részecskék a nem megfelelő karbantartás esetén lerakódnak és biofilmet hoznak létre, ami a klíma nedves közegében a penész és a spórák, gombák melegágya lehet. A bomlással járó szagok mellett folyamatosan allergiás reakciót okozhatnak, miközben keringtetik az otthonunk levegőjében az allergén részecskéket, így a legionella baktérium is megjelenhet, amely légúti problémákhoz vezet. Erről a jelenségről bővebben korábbi cikkünkben olvashat.
Az egészségügyi kockázatok mellett a légkondi tisztításra a rendszer karbantartása miatt szükség van, hiszen így élettartamát is meghosszabbíthatjuk. A klímaberendezés szűrőjét és minden fontos alkatrészét szakszerűen ki kell tisztítani minden évben, még akkor is, ha a klímát nem használtuk gyakran. (Erről részletesebben: Klímatisztítás: alig használt klíma esetén) A légkondi tisztítás menete azonban otthoni eszközökkel nem végezhető el, hiszen a teljes rendszer megvizsgálásához szakértőre van szükség.
A légkondi tisztítás menete – beltéri egység
A beltéri egység egyik legfontosabb része tisztítás szempontjából a hőcserélők karbantartása. Kollégáink először a porszűrőket portalanítják, vízzel lemossák. Ezután következik a többi szűrőbetét lemosása. Ezután egy gőztisztítóval történő tisztítás, fertőtlenítés jön, amely során a hőcserélőt is alaposan áttisztítjuk, fémtisztára mossuk és ezüst kolloidos nanoszeptikus vegyszerrel kezeljük, csíramentesítjük.
A nagyon elkoszolódott készülékek esetében az egész klímaberendezést szétszereljük és gondosan áttisztítjuk az összes alkatrészt. A legvégén egy vegyszeres kezeléssel, fertőtlenítéssel kezeljük le a klímaberendezést, hogy elkerülhessük és megelőzzük a baktérium-, penész-, és gombatelepek kialakulását és biztonságosan tudja használni az egész szezonban a klímaberendezést.
A légkondi tisztítás menete – kültéri egység
A kültéri egység tisztításának menete szintén nagy odafigyeléssel történik, hogy a légkondi élettartamát minél tovább meghosszabbíthassuk. A kültéri egységnél sűrített levegős tisztítást végzünk el, hogy az egységbe ragadt időjárás általi szennyeződések, falevelek, por, eltávolításra kerüljenek. A tisztítás során ellenőrizzük a csatlakozókat, hogy nem-e sérültek, megfelelően működnek, légtömören zárnak. A klíma kültéri egységében hőcserélőjét 3 bar nagynyomású ipari tisztítószerrel mossuk át, hogy megszabadítsuk az összes szennyeződéstől, ezzel biztosítva további kiváló működést.
Milyen eszközökkel történik a légkondi tisztítása?
A légkondi tisztítása során olyan ipari vegyszereket és tisztítószereket, fertőtlenítőket és eszközöket használunk, amelyek nem kaphatók bármely szupermarketben és kifejezetten klímatisztításra alkalmasak. Ezt figyelembe véve a klíma tisztítását nem szabad otthon magunktól elvégezni, hiszen többet árthatunk vele a berendezésnek és akár költségesebb lesz a javíttatás, mint, amit a klímatisztításon spóroltunk. Kollégáink tapasztaltak és rendkívül körültekintőek, így nyugodtan rájuk bízhatja a szakszerű légkondi tisztítást!
Kérje ajánlatunkat online még a szezon kezdete előtt, és hosszabbítsa meg klímája élettartamát, akár évekkel, miközben a szakszerű átvizsgálással biztosíthatja, hogy nyáron üzemszeren működik majd a klíma otthonában.