A modern klímaberendezések legnagyobb előnye, hogy fokozatmentesen szabályozzák a lakásba szükséges teljesítményt és így 0,6kw hűtéstől akár 3,2kw hűtési teljesítményig üzemel egy névlegesen, a 2,5kw-os osztályba tartozó klíma. Érzékelőivel folyamatosan szabályozza a hűtőközeg mennyiségét a rendszerben és így egyenletes hűtést biztosít, miközben és ez a legfontosabb, 600-1200watt közötti áramfelvétellel dolgoznak. A 600 watt a szinten tartó áramfelvétel, amikor már lehűlt a lakás, az 1200 watt pedig a csúcsérték amire fűtés üzemmódban van szüksége a klímának, amikor a legnagyobb teljesítményt kell leadnia.
Egy átlagos porszívó áramfelvétele 2000-2500watt, tehát a klíma negyedét, felét fogja üzemszerűen fogyasztani, miközben lassan épül fel az áramfelvétel és így a nagyon régi, gyenge hálózattal rendelkező lakásokat is képes kiszolgálni, villanyszerelési bővítés nélkül.
A porszívó próbát szoktam javasolni amikor kérdéses, hogy a klíma áramfelvétele nem terheli esetleg túl a hálózatot. Ahol gondmentesen lehet porszívózni, ott a klímának is elegendő lesz a hálózat kapacitása, lévén sokkal kevesebb a fogyasztása és nem terheli meg a vezetékezést.
A lakótelepi panellakások hálózata kifejezetten modernnek számít, amennyiben nem történt plusz nagyfogyasztók beépítése- szárítógép, elektromos főzőlap, indukciós tűzhely- a klíma üzemeltetése nem okozhat problémát.
Felmerülő kérés lehet, hogy kössük be a klímát kötődobozba vagy a mérőórához, a kismegszakítóba közvetlenül. Sajnos az ilyen típusú bekötést több okból sem tudjuk elvállalni. Az első és legfontosabb, a lakás elektromos hálózatába csak regisztrált, érintésvédelmi vizsgával rendelkező villanyszerelő végezhet módosításokat. Felelőtlenség lenne a hálózat rajza és ismerete nélkül csak találomra rákötni egy megszakítóra, vagy megbontani egy kötődobozban a lakás rendszerét és tetszőlegesen bekötni a klímát.
A másik fontos szempont a kötés könnyű oldhatósága. A klíma karbantartása és javítása alatt is áramtalanítanunk kell a készüléket, hogy biztonságos legyen a munkavégzésünk, egy fix bekötés esetén sokkal nehezebben megvalósítható. Illetve szoktuk ajánlani, hogy szezonon kívül a nem használt klímát nyugodtan húzzák ki a hálózatból, ezzel is csökkentve a kívülről jövő kóboráram, túlfeszültség, villámlás okozta meghibásodás kockázatát.
A fenti szempontok alapján a klímaszerelés során minden alkalommal egy villásdugós, oldható kötést készítünk az ügyfél által preferált konnektorba szerelve, megfelelve ezáltal az érintésvédelem biztonsági követelményeinek.